שיקים חוזרים

שיקים חוזרים - מה עושים? איך תקבלו את כספכם חזרה?

קיבלתם צ’ק שחזר, זה לא סוף העולם! עורך דין המתמחה בתחום זה יכול לעזור לכם לקבל את כספכם בחזרה. היי, נעים מאוד משרד עורכי דין דן גנגינה ושות’, עורכי דין המתמחים במגוון תחומים בהם משפט מסחרי, נדל”ן, גבייה, ייצוג בהוצאה לפועל, יעוץ משפטי, ליטיגציה ועוד.

קיבלתם צ’ק שחזר, זה לא סוף העולם עם ייעוץ המשפטי הנכון תוכלו לקבל את כספכם בחזרה. 

קבלת תשלום עבור שיקים חוזרים – איך זה עובד? 

מדינת ישראל מאפשרת למחזיק צ’ק שלא כובד או לא שולם לקבל את התשלום באמצעות הגשת המחאה לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל נגד החתום על הצ’ק או מי שהעביר את הצ’ק. 

במידה וסכום הצ’ק נמוך יותר מ 25,000 שקלים ניתן לבצע הליך מהיר. במידה והסכום גבוה יותר יש לבצע הליך סטנדרטי. 

ההליך המקוצר בראשי תיבות

בהליך המקוצר, ההוצאה לפועל פועלת להגיע להסדר עם החייב לפני נקיטת הליכי גבייה. התהליך כולו מתנהל בהוצאה לפועל במשך 9 חודשים וכולל: מסירת האזהרה לחייב, הגעה להסדר חוב, נקיטת הליכים, העברת כספים שהתקבלו לזוכה וסגירת התיק.

ההליך הסטנדרטי בראשי תיבות 

ההליך הסטנדרטי, ניתן להגיש בכל אחת מלשכות ההוצאה לפועל בארץ טופס בקשה לביצוע שטרות והמחאות (טופס 205). לטופס יש להוסיף מסמכים נוספים כמו הצ’ק, צילום הצ’ק ופרטי חשבון הבנק להעברת התשלום. יש מסמכולוגיה נוספת שלמה המשתנה בהתאם למי הוא החייב – אדם פרטי, חברה, תאגיד, עירייה וכדומה. 

לשכת ההוצאה לפועל תוציא אזהרה לחייב כי עליו לשלם את חובו בתוך 30 ימים. החייב יכול להגיש בקשה לצו תשלומים או להתייצב לחקירת יכולת או לטעון כי החוב נפרע. כמו כן רשאי להגיש התנגדות לביצוע שטר.

פה מתחיל תהליך שיכול לקחת הרבה זמן ומצריך המון סבלנות מצד מגיש הבקשה. רק לאחר התקופה הכתובה באזהרה ובמקרה שהחייב לא עשה כל פעולה, ניתן יהיה להתחיל בביצוע השטר על-ידי נקיטת הליכים כגון: הגבלות על החייב, עיקולים וכיו”ב.

אז איך תוכלו לזכות בכסף שלכם בקלות בחזרה – על ידי שכירת עורך דין המתמחה בנושא. עורך הדין יכול לעזור לכם להגיש בקשה מסודרת ולמנוע עיכובים מצד החייב. זכרו שכאשר לחייב יש חובות נוספים לא ברור מאליו כי החוב שלכם יכובד לפני האחרים. עורך דין המתמחה בגבייה הוא הדרך הנכונה והבטוחה לזכות בכסף שלכם בחזרה. 

פנו עוד היום לעורך דין דן גנגינה!