אודותינו

עסקאות מקרקעין - ליווי צמוד לכל אורך הדרך

קנייה ומכירה של קרקעות שונה מקנייה או מכירה של מבנים. מצד אחד, תהליך העברת הבעלות בין המוכר לקונה אינו סבוך יתר על המידה בהשוואה להעברת בעלות של נכסים בנויים. מצד שני, רובם של קוני הקרקעות מעוניינים לעשות פעולות סבוכות בקרקע. פעולות אלה כוללים היוון הקרקע, שינוי ייעוד, ייזום פרויקט בנייה ועוד. עורך דין מקרקעין מייצג קונים, מוכרים, יזמים ובעלי עסקים הקשורים לעסקאות מכירה בקרקע ויעזור לכם לעשות פעולות מורכבות  בקרקע אל מול הרשויות.

01
היוון קרקע
02
שינוי ייעוד
03
ייזום פרויקטים

היוון קרקע

היוון קרקע משמעו העברת בעלות של קרקע בבעלות המדינה לבעלות פרטית. עסקה כזו דורשת אישור של מנהל מקרקעי ישראל ותשלום דמי היוון.

במסגרת רפורמה משמעותית, ישראל החלה בשיווק מסיבי של אדמות מדינה במטרה להעביר אותם לבעלות פרטית ולצמצמם את הצורך בחכירת הקרקע. שינוי זה מאפשר לבעלי עסקים ואנשים פרטיים לשלם סכום מופחת על מנת לקבל בעלות מלאה על קרקע חכורה שברשותם

שינוי ייעוד

קרקעות בישראל מחולקות לייעודים שונים ביניהם קרקע חקלאית, קרקע לבנייה מסחרית, קרקע לבניית מגורים, קרקע שמורה (שמורת טבע) ועוד.

יזמים ומשקיעים רבים קונים קרקעות חקלאיות במחירים נוחים במטרה לפעול לשינוי ייעוד הקרקע ולהרוויח מבנייה מסחרית או בניית בתי מגורים על הקרקע.

ייזום פרויקטים

פרויקטים של בניה דורשים עבודה אל מול משרדי ממשלה רבים לשינוי ייעוד הקרקע, אישור תוכנית בנייה, קבלת אישורי עבודה ועוד. בנוסף, עסקאות אלה דורשות חוזים מורכבים בין השותפים, בעלי הקרקע, הקונים וכו'.

יזימת פרויקטים דורשת עורך דין צמוד לליווי עסקאות מקרקעין והתמודדות אל מול משרדי הממשלה. תפקידו של עורך הדין לדאוג לצמצום חבות המס, השגת אישורים, ניסוח חוזה עבודה ועוד'.

עסקאות קומבינציה

עסקאות קומבינציה הן עסקאות המערבות מקרקעין ונכסי נדל"ן בנויים כגון משרדים או דירות. בעסקאות קומבינציה, בעל קרקע מאפשר ליזם או קבלן לבנות על הקרקע שלו בתמורה לכמה מהבתים/ משרדים שייבנו על הקרקע. עסקה זו משתלמת מאוד עבור שני הצדדים ומאפשרת הקלות מס מסוימות ההופכות את העסקה למשתלמת הן עבור היזם והן עבור בעל הקרקע.

פנו עוד היום למשרד עורכי דין דן גנגינה!

שאלות ותשובות עסקאות מקרקעין

תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא לסייע בכל הקשור לעסקאות נדל”ן. העיסוק בכסף רב כל כך דורש הגנות חוקיות רבות, והסתמכות על חוזים ברורים. חשוב שיהיה לכם עורך דין שיבדוק לעומק בלשכות הרישום הרלוונטיות  את הבעלות על הנכס, יבדוק את ההגנה שחוזי המכר והבנייה מציעים לרוכשים וילווה את תהליך העברת הכספים, ויוודא שהקונים רשמו הערת אזהרה על שמם בטאבו.

עסקאות נדל”ן הן עסקאות גדולות בהיקפים עצומים. עבור רוב האנשים שאינם עוסקים בנדל"ן רכישת או מכירת הבית היא העסקה הגדולה ביותר שיעשו בחייהם. תפקידו של עורך דין המלווה עסקאות מקרקעין הוא לדאוג לחוזה חוקי שמגן על האינטרסים של הלקוח שלו ופועל מול כל הרשויות כמו לשכות הרישום, רישום אזהרה בטאבו ועוד.

תפריט נגישות

Scroll to Top