עורך דין פינוי בינוי

מי הוא עורך דין פינוי בינוי?

פרויקטים של התחדשות עירונית בכלל ופרויקט של פינוי בינוי בפרט עשויים להיות עניין מורכב, עדין וכזה שלוקח לא מעט זמן. ברגע שישנה התעניינות לגבי פרויקט של פינוי בינוי במקום מסוים זה צריך להיות אינטרס משותף של הדיירים והיזם לקיים את הפרויקט, שכן הדיירים יוכלו לזכות בבניין בטוח, גדול ונעים יותר לחיות בו לצד דירות חדשות בעלות ערך רב יותר מזו שהייתה להם ואילו היזם יוכל ליהנות מרווחים על הפרויקט ברוב המקרים. גם הדיירים וגם היזם יהיו מיוצגים על ידי עורך דין פינוי בינוי מטעמם כאשר המטרה תהיה לגשר על הפערים בין הצדדים ולאזן בין הרווח הכלכלי שהיזם יוכל לייצר לעצמו לבין הסדר הפיצויים והתנאים שבהם יצטרכו לעמוד הדיירים מצידם. 

עורך דין פינוי בינוי לייצוג הדיירים

אומנם הדיירים מרוויחים דירה חדשה ובעלת ערך רב יותר אך זה עדיין לא נעים לעזוב את הבניין ולעבור דירה באופן זמני למקום אחר. הזמני עשוי לקחת גם כמה שנים במקרים מסוימים ולכן חשוב לברר שעובדים מול יזם יציב, גדול וכזה שיכול לספק את העבודה בצורה המהירה ביותר והטובה ביותר מבחינת ההתחייבויות לזמנים והסדר הפיצויים שהוא יכול להעניק. גם הדיירים צריכים באיזשהו אופן ללכת לקראת היזם כיוון שאין ליזם הבטחה שהפרויקט יהיה רווחי וההסכם עם הדיירים ברובו נערך לפני קבלת ההיתרים מהעירייה ושינוי תוכניות העיר ולכן צריך לקחת זאת בחשבון.

עו”ד המייצג את היזם

עורך דין פינוי בינוי המייצג את היזם יהיה הגורם המקשר בין היזם לדיירים ועורך הדין מטעמם ויהיה כמובן שותף ביחד עם עורך הדין של הדיירים על הכנת ההסכם בין הצדדים, גישור על הפערים וההסכמים השונים. תפקידו בכוח לייצג את היזם ולדאוג לאינטרסים הכלכליים שלו.

בחירת עורך דין פינוי בינוי המתאים עבורכם

כאשר בוחרים עורך דין פינוי בנוי חשוב לבחור בעורך דין המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית עם דגש על פרויקטים של פינוי בנוי. תמיד יכול לעזור שעורך הדין יהיה מקומי, מכיר היטב את האופי, השיח וההתנהלות של הקהילה המקומית. כמו כן חשוב לבדוק שמדובר בעורך דין בעל ניסיון בתחום שיוכל לייצג את הצד שלכם בצורה הטובה ביותר.