עורך דין הוצאה לפועל

עמוד הבית » עורך דין הוצאה לפועל

עורכי דין הוצאה לפועל יכולים לפעול משני צידי המתרס: הן בייצוג נושים והן בייצוג חייבים. לרוב, עורכי דין בוחרים צד אחד ומתמחים בו באופן מיוחד אולם יש כאלה שעוסקים בו זמנית בייצוג חייבים ובייצוג נושים (לא במסגרת אותו משפט, כמובן).

גבייה הוצאה לפועל

כאשר חייב מאחר בתשלום חובות או מסרב לשלם אותם לחלוטין, ניתן להתחיל להפעיל כנגדו הליכי הוצאה לפועל. הליכי הוצאה לפועל יכולים לכלול עיקול נכסים, עיקול חשבונות בנק, הגבלות על חייבים בעלי יכולת יכולות כלכליות המשתמטים מתשלום כולל איסור יציאה מהארץ, איסור החזקת רישיון נהיגה, מעצר ואף מאסר בפועל. הליכי גבייה הוצאה לפועל מתחילים לאחר שמכתב התראה חתום שנשלח אל החייב

זכויות נושים בהליכי פשיטת רגל

מהרגע שחייב הודיע על הליכה לפשיטת רגל, כל הליכי הגבייה התלויים כנגדו מוקפאים עד להחלטת שופט בעניין. אסור לו “לסגור עניינים” מול נושה מסוים מחוץ לבית המשפט. השופט הוא שיחליט על סדר קדימות הנושים, מימוש הבטוחות, שיעור התשלום החודשי ועוד.

מהרגע שחייב החליט לפנות להליכי פשיטת רגל, אם כן, היכולת להפעיל נגדו הליכי הוצאה לפועל יוצאת מידי בעל החוב ומועברת אל בית המשפט. לכן, חשוב להפעיל את כל האמצעים החוקיים האפשריים כדי לגבות חובות לפני פשיטת רגל (למעט במקרים של החזקה בבטוחה בשעבוד ראשוני, אז הנושה מוגן ויהיה זכאי לקבל את כספו תוך כדי הליכי פשיטת הרגל).

ייצוג חייבים בהוצאה לפועל

חוב בהוצאה לפועל הוא חוב מסוכן שעתיד לתפוח הרבה מעבר לסכום הראשוני שלו. ולכן, אם יש לכם חוב בהוצאה לפועל שביכולתכם לסגור- מומלץ לעשות זאת בהקדם האפשרי. אולם, אם אתם כופרים בחוב או לחלופין אינכם יכולים לשלם, זה הזמן להצטייד בעורך דין דן גנגינה המתמחה בהוצאה לפועל. עורך הדין ידאג לייצג את האינטרסים שלכם ולייצג אתכם מול לשכת הוצאה לפועל ובמקרה של פשיטת רגל– מול בית המשפט. אם אתם כופרים בחוב, עליכם להמציא הוכחות על תשלום החוב או אי חיוב. אם אין ביכולתכם לשלם את החוב, מומלץ לפנות בהקדם בבקשה להקפאת הליכים ופשיטת רגל כדי להימנע מסנקציות חוקיות כגון הקפאת חשבון בנק, עיקול נכסים, איסורי יציאה מהארץ וכו’.

משרד העורכי דין שלנו מתמחה במגוון תחומים בניהם גם ליטיגציה וליטגציה אזרחית.

שאלות ותשובות עורך דין הוצאה לפועל

לא משנה אם אתם הצד הנתבע או הצד התובע עורך דין מוכר כמו עורך דין דן גנגינה המתמחה בהוצאה לפועל ידאג שהאינטרסים שלכם יבואו קודם כל בחשבון. אם אתם בצד הנושה תרצו לקבל את הכסף שלכם לפני כולם. אם אתם בצד החייב עורך דין הוצאה לפועל יכול לעזור לכם לפרוס את התשלומים להגן עליכם מפני הגבלות כמו – נסיעה לחו”ל, רישיון נהיגה ועוד. 

עורך דין הוצאה לפועל יכול לפעול משני צידי המתרס: הן בייצוג נושים והן בייצוג חייבים. לרוב, עורכי דין בוחרים צד אחד ומתמחים בו באופן מיוחד אולם יש כאלה שעוסקים בו זמנית בייצוג חייבים ובייצוג נושים (לא במסגרת אותו משפט, כמובן). עורך דין הפועל בצד הנושה יכול לדאוג כי זה יקבל את כספו לפני נושים אחרים. עורך דין הפועל בצד החייב יכול לפעול על מנת שיוכל לפרוס לתשלומים את חובותיו ולמנוע הגבלות כמו עיקול נכסים, עיקול חשבונות בנק, הגבלות על חייבים בעלי יכולת יכולות כלכליות המשתמטים מתשלום כולל איסור יציאה מהארץ, איסור החזקת רישיון נהיגה, מעצר ואף מאסר בפועל.

תמיד, עורך דין הוצאה לפועל מכיר לעומק את החוקים והדקויות של ההוצאה לפועל. עורך הדין יכול לפעול על מנת שתקבלו את  כספכם באופן מלא לפני נושים אחרים. במידה והנכם הצד החייב עורך דין הוצאה לפועל יכול לעזור לכם למנוע הגבלות כמו עיקול נכסים, איסור יציאה מארץ וכדומה.