אודותינו

עו"ד תמ"א 38 - ייצוג וליווי לכל אורך הפרויקט

משרדנו מייצג הן דיירים והן יזמים בעסקאות תמ"א 38. עסקאות אלה הינן מורכבות ודורשות שמירה קפדנית על הזכויות והחובות של שני הצדדים. כדי שהקשר המקצועי בין היזם לדיירים יהיה כמה שיותר טוב לכולם, חשוב שאת הצדדים ייצגו עורכי דין בעלי ניסיון בעסקאות תמ"א. עורך הדין תמ״א 38 ידאג לחוזה עבודה שישמור על האינטרסים של הלקוחות שלו בצורה הטובה ביותר, יגשר על פערים בין שני הצדדים ויפתור סכסוכים בין הקבלנים לדיירים או בין הדיירים לבין עצמם.

שלבים לקבלת אישור פרויקט תמ"א 38

שלב א- השגת הסכמה

כדי להתחיל בהליכים הדרושים לצורך אישור תכניות תמ"א 38 ותחילת בנייה, השלב החשוב והראשוני ביותר בכל פרויקט של תמ"א 38 הוא קבלת אישור כלל הדיירים בבניין לפינוי בינוי/ שיפוץ במסגרת תכנית תמ"א 38.

מה עושים כאשר מיעוט קטן של הדיירים מסרב לחתום על הסכם תמ"א 38 אל מול היזם?

החוק מאפשר לכפות שיפוץ או פינוי-בינוי במסגרת תמ"א 38 כאשר מיעוט קטן של דיירים אינם מסכימים להליך. השגת האישור דורשת תביעה בעזרת עורך דין כנגד הדיירים הסרבנים בלשכת המפקח האזורי על המקרקעין. ניתן להגיש תביעה שכזאת רק אם מעל 80% מדיירי הבניין חותמים על הסכם תמ"א 38 (בחלק מהמקרים מספיק גם 66%) תביעה זו תעשה בעזרת עורך דין המתמחה בתמ״א 38.

שלב ב- הוצאת אישורי בנייה

לאחר שכל הדיירים הביעו הסכמה עקרונית להתקדם עם התהליך, היזם צריך להמציא אישורי בנייה של העירייה. הוצאת אישור בנייה דורשת הגשת תכניות בנייה ואישורן. תהליך האישור יכול לארוך זמן רב, במיוחד כאשר התוכניות המוגשות מוחזרות עם בקשות לתיקונים ארכיטקטוניים.

שלב ג- חתימת חוזה

ישנם חוזים הנחתמים בליווי של עורך דין תמ״א 38 כבר בשלבים מוקדמים יותר של התהליך, אולם תחילת הבנייה דורשת אשרור סופי הכולל תאריכי יעד, מנגנון פיצויים בפינוי בינוי, התחייבויות הדיירים ליזם והתחייבויות היזם לדיירים, ועוד. חוזה זה מנוסח באמצעות עורכי דין תמ״א 38 של הדיירים בשיתוף עם עורכי דין היזם.

שלב ד- בנייה

שלב הבנייה הוא השלב הקשה ביותר עבור דיירי הבניין, אך בסופה של הבנייה מגיע רגע האמת בו כל הדיירים נהנים מדירה חדשה או מחודשת, בטוחה יותר ובעלת ערך כלכלי גבוה יותר. 

משרד עורכי דין דן גנגינה מתמחה בשלל תחומים משפטיים, ובניהם עורך דין תמ״א 38,  גבייה משפטית, ייצוג בהוצאה לפועל ועוד.

תפריט נגישות

Scroll to Top