סכסוך בין שכנים

סכסוך בין שכנים - נפוצים יותר משנדמה לנו

סכסוכים עלולים לנבוע ממגוון סיבות בהם בעיות בתשלום ועד בית, רעש, נזילות, אלימות מילולית ואלימות פיזית. במצב של סכסוך שכנות, חשוב להתייעץ עם עורך דין לפני נקיטה בפעולה כלשהי מכיוון שפעולות מסוימות עלולות לפגוע בכם בבית המשפט ולהוריד את הסיכוי שלכם לצאת מנצחים בתביעה. אם אתם סובלים משכן בעייתי שמאיים או מזיק לכם, מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין. ישנם סיבות רבות הגורמות לסכסוכים בין שכנים.

01
אי תשלום ועד בית
02
מטרד רעש
03
אלימות או איומים

אי תשלום ועד בית

שכנים הגרים בבניין משותף נכנסים במודע להסכם הכולל תשלום לשירותים משותפים כגון ועד בית/ מעלית משותפת. כאשר דיירים מסרבים לשלם תשלום ועד בית, הדבר פוגע בכל הדיירים של הבניין. במקרים קיצוניים ניתן לאכוף תשלום ועד בית בבית משפט, אולם גם מכתב מנוסח היטב מאת עורך דין יכול לפעמים לפתור את הבעיה.

מטרד רעש

הפרת חוזה יכולה לקרות ממגוון סיבות. היקלעות לבעיות כלכליות, שינוי נסיבות או סכסוך יכולים לגרום כולם להפרת חוזה. בישראל, פה חופש החוזים אינו מוחלט, קשה לצפות את פסיקת בית המשפט במקרה של הפרת חוזה. אם אתם נאלצתם להפיר חוזה או שהפרו חוזה שנחתם אתכם, פנו עוד היום לייעוץ משפטי וייצוג מטעם עורכי דין מומחים בליטיגציה משפטית.

אלימות או איומים

לצערנו, משטרת ישראל אינה ערוכה לטיפול באלימות בין שכנים. אם אתם סובלים משכן מפחיד, מאיים, מקלל או אלים ייתכן וכבר גיליתם בעצמכם שקריאה למשטרה במרבית המקרים אינה מועילה כלל ואף עלולה להזיק. הדרך הנכונה להתמודד עם שכן שכזה היא באמצעות פנייה לייעוץ משפטי ושימוש בכלים אזרחיים להרתיע או להרחיק את השכן המאיים. 

סכסוך בין שכנים - ליקוים במבנה

נזקי מים

נזילות מהשכנים יכולים לגרום לנזקים בשווי עשרות ואף מאות אלפי שקלים. לפעמים יש לכם שכנים המסרבים לתקן את הנזילות או לשלם על תיקונים לנזקים שקרו לבית שלכם בגלל נזילה שמקורה בבית שלהם. לעיתים קרובות, מספיק איום בתביעה כדי לשכנע את השכנים לשלם על הנזקים, אולם אם האיום לא עובד, ייתכן שתיאלצו לתבוע את השכנים בבית משפט כדי לקבל מהם את הכספים המגיעים לכם.   

תמ”א 38

כאשר מרבית הדיירים בבניין מעוניינים לשדרג את בתיהם במסגרת פרויקט תמ”א 38, ורק מיעוט מדיירי הבניין אינו מסכים לחתום על הסכם עם היזם, ניתן לכפות על המתנגדים את אישור התמ”א כנגד רצונם באמצעות הליכים משפטיים מסוימים. פנו עוד היום לעורך דין לקבלת פרטים>>

משרד עורכי דין דן גנגינה מתמחה בשלל תחומים משפטיים, ובניהם גבייה משפטיתייצוג בהוצאה לפועל ועוד.

שאלות ותשובות סכסוך בין שכנים

עורך דין המתמחה בסכסוכי שכנים מטפל בדרך כלל בנושאים הבאים: אי תשלום ועד בית, רעש, נזילות, אלימות מילולית ואלימות פיזית. עורך דין עם ניסיון בתחום יכול להגן עליכם בצורה הטובה ביותר. אנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין לפני נקיטה בפעולה כלשהי מכיוון שפעולות מסוימות עלולות לפגוע בכם בבית המשפט ולהוריד את הסיכוי שלכם לצאת מנצחים בתביעה.

כאשר ישנו סכסוך בין שכנים בנושא: תשלום לועד הבית, רעש, ליקויים במבנה, נזילות ורטיבות, אלימות. ניתן ומומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בסכסוך בין שכנים יידע להגן עליכם באופן הטוב ביותר. במידה וישנו רוב לתמ”א 38 וחלק קטן מהדיירים מתנגדים עורך דין יכול לעזור לכם להוציא את התמ”א לפועל

עורך דין או משרד עורכי דין המתמחה בסכסוך בין שכנים נותן שירות במקרים של: אי תשלום ועד בית, סכסוכים על חניה, ליקויים במבנה, התנגדות מיעוט לתמ”א 38, רעש, נזילות ועוד. עורך דין המתמחה בסכסוך בין שכנים מכיר את הדקויות הקטנות בחוק.