ליקויי בנייה

ליקויי בנייה - לקבל את מה שמגיע לכם

כאשר קונים בית “על הנייר” קיים חשש שהבית שיתקבל, לא יעמוד בדיוק במה שהובטח לדייר. כאשר מבצעים עסקאת מקרקעין , יש ליזמים אחריות חוקית כלפי הקונים לתקן את כל הליקויים הרלוונטיים. סוגי הליקויים כוללים ליקויים בטיחותיים, ליקויים אסתטיים, ליקויים הנובעים מרשלנות, סדקים, נזילות, ריצוף פגום, ליקויי אינסטלציה ועוד. 

עורכי דין מקרקעין שלנו הם בעל ידע מעמיק בתחום, מייצג הן את היזמים והן את הדיירים. אם נתקלתם בליקויי בנייה, פנו עוד היום לייצוג משפטי.

01
ליקויים בטיחותיים
02
ליקויים אסתטיים
03
נזילות וליקויי אינסטלציה

ליקויים בטיחותיים

ליקויים בטיחותיים יכולים לסכן את חייכם ואת חיי הקרובים לכם. כאשר לא מבצעים בדק בית לפני הרכישה עלולים להתגלות ליקויים מסוגנים, ליקויים אלה יתבטאו כרעידות או סדקים עמוקים בביתכם ועלולים להצביע על בעיות מבניות חמורות.

כאשר אתם נתקלים בעדויות לליקויים בטיחותיים כאלה, חשוב מאוד לתעד את הליקויים ולוודא שהבית שלכם מוגן בביטוח מקיף. אנו נסייע לכם בתהליך התביעה מול חברת הביטוח או היזמים שמכרו לכם את הבית.

ליקויים אסתטיים

ליקויים אסתטיים יימצאו לרוב בבתים שנקנו “על הנייר”. ליקויים כאלה כוללים פערים בין המרצפות/ מטבח/ דלתות שהוסכמו עליהם עם הקבלן לבין המציאות בשטח. חשוב לשמור תיעוד של כל הסכמה שגובשה ביניכם לבין המוכר בתהליך קניית הבית על מנת להוכיח את הליקוי ולהנות מזכאות לשיפוץ על חשבון החברה הקבלנית.

סובלים מליקויים אסתטיים בבית? פנו עוד היום לייעוץ ע”י משרד עורכי דין דן גנגינה >>

נזילות וליקויי אינסטלציה

ליקויי אינסטלציה יכולים לגרום לנזק חמור לבית. חשוב לפנות לעו”ד מיד עם גילוי הליקוי כדי להבטיח תשלום פיצויים מחברת הביטוח/ השכן האחראי.
תיקון של הליקוי ללא בדיקה מקצועית של מקור הליקוי עלול לעלות לכם מאות אלפי שקלים בתשלומים לחברת שיפוץ.

מה הם ליקווי בנייה?

ליקויי בניה הם משהו שאנחנו צריכים לעיתים לקחת אנשי מקצוע בשבילו כמו עורך דין. ליקויי בניה עשויים להיות לעיתים נסתרים מהעין- דברים שאנחנו לא מודעים או לא יכולים להיות מודעים אליהם שבסופו של דבר משנים את הערך הכולל של הנכס. בעוד היינו רוצים להאמין שאנשים הם הוגנים והם לוקחים מחיר הוגן עבור הנכס- מחיר שמשקף את הערך האמיתי של הנכס, זה לא תמיד ככה. לעיתים אנשים חושבים רק על הכסף ונותנים מחיר גבוה הרבה יותר מהמחיר האמיתי של הנכס, זאת בניסיון לתפוס איזה פראייר שישלם סכום הרבה יותר גבוה מהמחיר בשוק, או ליצור ספתח טוב ליצירת משא ומתן.

בעוד היינו רוצים להאמין שאנשים הם יצורים הגונים ויספרו לנו בדיוק מה יש ומה חסר בדירה, מה היתרונות והחסרונות ובהתאם לזה גם יעשו מחיר הוגן, זה גם לא תמיד ככה- אנשים מעלימים מידע ובעצם נותנים לנו את האתגר של למצוא הכל בעצמנו. במקרים האלה נורא קל להאמין כשאומרים לנו שהדירה הזאת מושלמת ואין בה שום בעיות- אנחנו רוצים להאמין כי אנחנו כבר מתחילים לדמיין איך אנחנו מגדלים את המשפחה שלנו בנכס שלנו. עם זאת, בנכסים שעולים כל כך הרבה כמו בתים, לעיתים משתלם להשקיע קצת יותר כסף על ניתוח ליקויי בניה של אנשי מקצוע כדי לדעת בכל זאת האם הנכס הזה הוא מה שהוא מתיימר להיות.

 למה לבדוק ליקויי בניה?        

ליקויי בניה הם אחד הדברים שאנחנו רוצים לבדוק דרכם את שווי הנכס- אחרי המיקום, הגודל וכל הדברים הרלוונטיים האחרים מגיע השלב של לראות האם זה הדבר האמיתי- האם מסתתרות אילו שהן הפתעות שלא אמרו לנו לגביהן שאנחנו צריכים להיות מודעים אליהן- הפתעות שיעלו לנו בטווח הארוך או בטווח הקצר יותר כסף שאנחנו נצטרך להשקיע ולכן מוריד את הערך הכולל של הנכס כשאנחנו קונים אותו.

ליקויי בניה עשויים לנוע החל מבעיות בחיווט החשמלי, בעיות בצנרת, נזילות וגגות לא אטומים, בידוד תרמי ובידוד אקוסטי והרשימה עוד ארוכה- דברים שאנחנו לא תמיד מסוגלים להיות מודעים אליהם בתור אנשים שאינם אנשי מקצוע, לכן לפעמים שווה להשקיע קצת יותר ולהוריד את הדאגה מעל ליבנו.

שאלות ותשובות ליקויי בנייה

כאשר קיים ליקויי בנייה לאחר מעבר לנכס חדש כמו דירה, משרד או בית והקבלן אינו נענה לבקשתכם לבצע את  התיקונים הדרושים , נהוג לפנות לעורך דין המתמחה בנושא. עורך הדין יפעל במטרה לדרוש מהקבלן תיקונים ופיצוי כספי בעבור ליקויי הבנייה בנכס החדש. ליקויי הבנייה הנפוצים הם רטיבות, רצפה עקומה, בעיות צנרת ועוד.

עורך דין המתמחה בטיפול בליקויי בנייה יכול לעזור לכם לדרוש את התיקונים או פיצוי כספי עבור הליקויים שהתגלו בנכס שלכם. במקרים רבים בעת המעבר לדירה או בית חדש מתגלים ליקויי בנייה מטעמו של הקבלן כמו רצפות שבורות, רטיבות, בעיות צנרת ועוד. כאשר הקבלן נמנע מלטפל בבעיות אלו, ערך דין המתמחה בנושא יכול לעזור לכם לדרוש את המגיע לכם.

עורך דין המתמחה בתביעות במקרה של ליקויי בנייה (כמו רטיבות, רצפה עקומה, בעיות צנרת וכדומה) יכול לעזור לכם לדרוש את המגיע לכם מהקבלן. במקרים רבים הקבלן בוחר להתעלם מתיקון ליקויי הבנייה. אז תוכלו להיעזר בעורך דין המתמחה בליקויי בנייה לדרוש תיקון הליקויים ופיצוי כספי מהקבלן.