ליטיגציה

מהו ליטיגציה?

ליטיגציה, או “הדיינות” בעברית, היא אומנות הייצוג בבית משפט. לעומת עורכי דין שעוסקים בעיקר בחוזים, מיסוי, בירוקרטיה ממשלתית או גישור, הליטיגטור זקוק לסט כישרונות נפרדים לחלוטין. עורך דין ליטיגטור צריך להכיר את נבכי החוק ולהיות מסוגל לעשות מחקר עומק רחב על כל סוגיה משפטית שיכולה לעלות במשפט, להכיר את כל התקדימים והחוקים הרלוונטיים ומעל הכול- לדעת לבטא את עצמו באופן רהוט מול קהל. כן, אחד הכישרונות החשובים ביותר של הליטיגטור הוא כישרון הדיבור ויכולת השכנוע. כישרון זה מאפשר לליטיגטור לשכנע את השופט בצדקת טענותיך תוך שימוש מושכל בלשון החוק ובתקדימים משפטיים.

אם העניין שלשמו אתם שוכרים עורך דין עלול להגיע לבית משפט כגון עורך דין לייצוג בסכסוך עסקי או בסכסוך עם השכן שלכם, מומלץ לבחור בעורך דין על יכולות וניסיון בליטיגציה. עורך דין שאינו מיומן בדיבור אל מול שאלותיו החדות של השופט עלול לפגוע בייצוג המשפטי שלך ולהיתפס כחסר ביטחון.

מאפיני הליטיגציה

אומרים שטחנות הצדק טוחנות לאט, ומסבירים לנו את ההבדל בין “האמת” לבין “האמת המשפטית”. אולם עד שלא עברתם את זה בעצמכם לא תוכלו להבין את עוצמת התסכול בעמידה למשפט מול סוללת עורכי דין משומנת שתפקידה לדאוג שהאמת והצדק לא ייצאו אל האור. כדי לנצח בדיון משפטי שכזה, חשוב למצוא עורך דין ליטיגציה מיומן שיוכל לייצג אתכם על הצד הטוב ביותר תוך שימוש בכל טריק בספר החוקים. עורך הדין המייצג צריך להיות לא רק בעל הבנה בנבכי החוק אלא גם הבנה בבני אדם. הוא צריך לחשוב על שאלות שיכשילו את עדי ההגנה/ התביעה בלשונם, לתכנן אסטרטגיית הגנה הכוללת משיכה עדינה בחוטים מאחורי הקלעים עד להבאת טיעון המחץ שיפיל את כולם מהכיסא. מצאו עורך דין רהוט, בעל ביטחון עצמי שופע וניסיון בייצוג בבתי משפט.


מי זקוק לעורך דין ליטיגציה?


אנשים נזקקים לעורך דין ליטיגטור במגוון צמתים בחייהם: סכסוכים עסקיים ובינאישיים, תיקי גירושין ומשמורת, ייצוג בתיקים פליליים, ייצוג בתביעות אזרחיות כגון תביעות דיבה ותביעות פיצויים, ועוד.

משרד עורכי דין דן גנגינה מתמחה במגוון תחומים בניהם ליטגציה, עסקאות מקרקעין עורך דין תמ״א 38 ועוד. 

שאלות ותשובות ליטיגציה

ליטיגציה, או “הדיינות” בעברית, היא אמנות הייצוג בבית משפט. עורך דין שהוא ליטיגטור זקוק לסט כישרונות נפרדים לחלוטין. עורך דין ליטיגטור צריך להכיר את נבכי החוק ולהיות מסוגל לעשות מחקר עומק רחב על כל סוגיה משפטית שיכולה לעלות במשפט, להכיר את כל התקדימים והחוקים הרלוונטיים ומעל הכול- לדעת לבטא את עצמו באופן רהוט מול קהל. כן, אחד הכישרונות החשובים ביותר של הליטיגטור הוא כישרון הדיבור ויכולת השכנוע. כישרון זה מאפשר לליטיגטור לשכנע את השופט בצדקת טענותיו תוך שימוש מושכל בלשון החוק ובתקדימים משפטיים.

עורך דין שהוא ליטיגטור הוא עורך דין אשר מתמחה בהצגה בבית המשפט. בשונה מרוב עורכי הדין שמתעסקים בחוזים ומסמכים. עורך דין שהוא לליטיגטור חייב להכיר לעומק את נבכי החוק ולהיות מסוגל לעשות מחקר עומק רחב על כל סוגיה משפטית שיכולה לעלות במשפט, להכיר את כל התקדימים והחוקים הרלוונטיים ומעל הכל- לדעת לבטא את עצמו באופן רהוט מול קהל.