ייצוג דיירים תמ”א 38

מה זה ייצוג דיירים תמ”א 38?

במהלך פרויקט התחדשות עירונית מסוג תמ”א 38 צריך להסדיר את התנאים של הפרויקט והעבודה בשטח בין הדיירים ליזם. במהלך פרויקט תמ”א 38 הבניין הולך לעבור שיפוץ מהיסודות וייתכן ויהיה צורך לפנות את הדיירים מהבניין למהלך הפרויקט באופן זמני. בדרך כלל במסגרת פרויקט שכזה מוסיפים לדירות חדר/מרפסות מלבד חיזוק התשתיות של המבנה וכמובן שנוספות לבניין קומות חדשות עם דירות חדשות כדי שהיזם יוכל להפיק גם רווח מהפרויקט. אם כן הדירות מעלות את ערכן והדיירים זכאים גם למרפסת חדשה ו/או לחדר נוסף בדירה, תשתיות משופרות, חניה מסודרת, לובי כניסה חדש, מעלית שאולי לא הייתה קודם ועוד. החיסרון הוא שבמהלך השיפוץ מדובר באי נוחות רבה, במיוחד אם הם צריכים לפנות את ביתם באופן זמני. 

מדוע חשוב לדיירים להיות מיוצגים על ידי עורך דין מטעמם?

בשל אי הנוחות והטרחה שזה מצריך מצדם של בעלי הדירות המתגוררים במקום חשוב שיהיה עורך דין המתמחה בשירותי ייצוג דיירים תמ”א 38 כדי שיוביל את ההליך מול היזם ועורך דינו וייצג את הדיירים במיזם. ללא ייצוג של עורך דין מטעם הדיירים סביר להניח שעורך הדין של היזם ידאג לרוב לאינטרסים שלו ורק יצייר מציאות של הסכם שוויוני עם הדיירים. לכן חשוב שיהיה מי שיגן על האינטרסים שלכם.

שלבי ההליך בהם מעורב עורך דין תמ”א 38:

ההליך כולל מספר שלבים עיקריים ובהם שלב ההסכמה הראשונית שלה דיירים ולאחר מכן היזם יפעל להוצאת ההיתרים מהעירייה. לאחר הוצאת ההיתרים ולפני תחילת העונה יהיה שלב הסיכום הסופי מול הדיירים והחתימה הסופית על תחילת הפרויקט, כולל מועד לסיום, מפרט הפיצויים ועוד. בשלבי ההסכמה הראשונית והדיון עם הדיירים ובין הדיירים ליזם וכן לאחר מכן בשלב הכנת החוזה הסופי מול היזם – חשוב כי עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין ובמיוחד בפרויקטים של התחדשות עירונית מסוג תמ”א 38 ייצג את הדיירים והאינטרסים שלהם מול היזם ובכלל בינם לבין עצמם כדי להבטיח שהפרויקט יצא לפועל ויסתיים במהירות האפשרית.

משרד עורכי הדין דן גנגינה ושות’ מתמחים בייצוג דיירים לפרויקטים מסוג תמ”א 38, פינוי בינוי ועוד. נציגי המשרד ישמחו ללוות אתכם לאורך ההליך ולהגן על האינטרסים שלכם מול היזם, לגשר על הפערים בצורה הטובה ביותר ולאפשר את השלמת הפרויקט במהירות האפשרית.