גביה משפטית

עמוד הבית » גביה משפטית

גבייה משפטית - החובות שלך העבודה שלנו!

משרדינו מתמחה בהליך גבייה משפטית, ובהליך גבייה טרום משפטית, בשלל אמצעים משפטיים, הוצאה לפועל, כינוס נכסים, וביצוע פסקי דין כספיים.

גביית החובות נעשית באמצעות שימוש בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו. למשרדינו ניסיון בגביית חובות עבור הבנקים הגדולים בישראל ובהם בנק דיסקונט, בנק הפועלים ועוד.

מחלקת הגבייה שלנו משתמשת באמצעים יצירתיים כדי להבטיח החזר חובות גבוה ככל הניתן. גם במקרים של תביעות לפינוי מושכר ושאר פנוית שמצריכות הליך גבייה משפטית.

עורך דין גבייה משפטית – דן גנגינה ושות’

גבייה משפטית נכונה ומקצועית מסייעת לעסק לשגשג ומביאה לעלייה ברווחיות של העסק בעשרות אחוזים ולתזרים מזומנים חזק ויציב, חסכון במשאבים, הפחתת הלחץ והתסכול ותחושה של שליטה על העסק.

  • תשלום על בסיס תוצאות בלבד​- לא גבינו לא שילמת.
  • גבייה מהירה ויעילה.
  • כלים מקצועיים ופתרונות יצירתיים לגביית חובות קשים.​

תהליך- גבייה משפטית

מבחינתנו, פנייה לבית המשפט היא הצעד האחרון בתהליך גבייה משפטית. אולם לאחר שכל אפשרויות הפעולה האחרות העלו חרס בידינו, אנו לא מהססים לגשת להוצאה לפועל ולהתחיל את ההליך המשפטי.

תהליך העבודה בפניה מסוג גבייה משפטית מתבצעת מול לשכת הוצאה לפועל ובית המשפט, מדובר על תהליך ארוך ומסובך. התהליך דורש הנפקת הוכחות לחוב, ולעיתים נדרש ייצוג משפטי אל מול שופט במטרה להוכיח שהחייב אכן חייב כספים לנושה.

חייבים סדרתיים משתמשים בשיטות רבות כדי לחמוק מתשלום החוב. חלקם מתכחשים אל חוב, אחרים טוענים שהיתה הפרת חוזה או כשלון תמורה אשר מצדיק את אי-תשלום החוב, ואילו אחרים מנסים לעזוב את הארץ בניסיון להתחמק מתשלום.

הגבלות על החייב

לשכת הוצאה לפועל מאפשרת לנושים לדרוש הטלת הגבלות מסוימות על חייבים. הגבלות אלו יכולות לכלול הגבלות כרטיס אשראי, איסור יציאה מהארץ, הגבלות שונות על רישיון נהיגה ודרכון ואף צמצום זכויות אחזקה של חייב בחברות ועסקים.

להגבלות אלו יש מטרה כפולה: 

א. שמירת החייב בגבולות השיפוט של ישראל, 

ב. הטלת לחץ פסיכולוגי על החייב במטרה שישלם את חובו. 

רשם ההוצאה לפועל מאשר את ההגבלות בעיקר כאשר הוא מאמין שמדובר במתחמק סדרתי אשר הראה שהוא אינו מעוניין לשלם את חובו, ולא כאשר המדובר באדם שנקלע למצוקה כלכלית.

ביצוע פסק דין

גם אם ניתן פסק דין לטובת הנושה במסגרת הליך משפטי, הדבר אינו מבטיח את התשלום לפי פסק הדין.
במקרים רבים, לאחר הפסיקה, הנושא עובר ללשכת ההוצאה לפועל אשר יכולה להשתמש במגוון שיטות גבייה: עיקול כספים וחסכונות, פירוק חברה, מכירת נכסי נדל”ן של החייב, הגבלת כרטיסי אשראי, הגבלת יציאה מהארץ, עיקולי רכב ועוד.

במקרים מסוימים, החייב יוכרז כפושט רגל וייתכן שיקבל הפטר כספים. על מנת להבטיח שחובכם לא יכלל באותו הפטר, חובה להתייעץ עם עורך דין מומחה לענייני גבייה.

גביה לעסקים

אנו מספקים שירותי גביה משפטית לעסקים. 

בין השירותים שלנו:

הגשת שטר לביצוע – הגשת שטר התחייבות (צ’ק) שלא כובד ללשכת הוצאה לפועל לצורך פירעון באמצעים משפטיים.

גביית חשבוניות – גביית כספים שלא שולמו על שירותים שסיפקה החברה.

אנו משתמשים במגוון כלים משפטיים לצורך גביית החוב, גם מחייבים עקשנים במיוחד או חייבים סדרתיים.  

כדי להקל על בעלי עסקים בזמנים קשים אלה אנו פועלים במתכונת WIN-WIN:

 לא גבינו – לא שילמת.