איך לבחור עורך דין תמ”א 38

תוכן עניינים
איך לבחור עורך דין תמ״א 38

תוכנית תמ”א 38 מהווה למושג שהרבה ישראלים שמעו עליו אבל לא באמת יודעים מה משמעותה. במאמר זה לפני שנדבר על איך בוחרים עורך דין תמ”א 38, נדבר על התוכנית עצמה, מה היא מציעה ולמה היא בכלל קיימת. אחרי זה נדבר כמובן על איך בוחרים עורך דין, מה תפקידו בכוח, מה צריך לצפות ממנו, ואיך יודעים שהעורך דין שבחרתם הוא העורך דין הנכון לתמ”א 38? על כל זה נדבר ונתחיל בשאלה מה זה בדיוק תמ”א 38.

לא נעים לשאול אבל – מה זה תמ”א 38?

תמ”א 38 היא תוכנית בנייה ושיפוצים שהמדינה הוציאה לפועל משנות ה80. בניינים שנבנו לפני 1980 אינם עומדים בתקנים הבטיחותיים מבחינת עמידות פני רעידת אדמה ולכן המדינה רוצה להעניק את האפשרות לתושבים לחיות בביטחון, למי שגר בבניינים לא בטיחותיים עם ליקויי בנייה.

חלק מהתוכנית מציעה שתי דרכי פעולה – אחת היא שיפוץ כולל ומקיף של הבניין שיקנה בסיס לעמידות מפני רעידות אדמה, כחלק מהבנייה ישנה אפשרות להוספת מרפסות לדירות ואף חנייה.

דרך פעולה שנייה היא הריסה של הבניין כליל ובנייתו מחדש.

כל פעולה תהיה לפי הערכת מצב של הבניין והפעולות הנדרשות בשביל לוודא כי מי שגר בבניין יזה יגור בביטחון מלא.

איך בוחרים עורך דין תמ”א 38?

איך לבחור עורך דין תמ״א 38

עורך דין מקרקעין לא בהכרח יידע לעשות את העבודה ויש לבחור עורך דין שהתמחותו העיקרית היא בכל מה שקשור לתמ”א 38.

עורך הדין תפקידו העיקרי הוא לייצג את הדיירים מול יזם הבנייה האחראי על השיפוץ. עוד לפני שבכלל פונים ליזם בנייה מומלץ לפנות לעורך דין תמ”א 38 מכיוון שהוא הגורם החשוב, הוא זה שיוודא שהתהליך מתנהל היטב ולטובתכם.

סוף דבר

הכי טוב לחפש ביקורות חיצוניות ואובייקטיביות על עורך הדין השונים, בהחלט לא חסר. בין אם זה המלצה של קרוב משפחה או חבר ששאתם סומכים עליו.

ישנם מגוון של עורך דין לתמ”א 38 ברחבי האינטרנט שתוכלו למצוא ובסופו של דבר להעסיק את שירותם.

תעשו מולם את תיאום הציפיות הנחוץ על מנת שלאורך התהליך תהיו על אותו דף ולא יהיו בעיות בהמשך. פנו עוד היום לעורך דין דן גנגינה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
אולי יעניין אותך גם:

דברו איתנו

זקוקים לעזרה של עו”ד מומחה בתחום הגבייה? פנו עוד היום לייעוץ משפטי